פתיחת חברה באירופה

אירופה היא יבשת גדולה ומגוונת במיוחד מבחינת התעשיות, צרכנים, רגולציות ומציעה תשתית פוריה להזדמנויות עסקיות ליזמים הישראלים. עם השנים יותר ויותר ישראלים מקימים חברות סטארט-אפ במדינות אירופה, ופעילות עסקית גוברת באירופה מצריכה באופן טבעי תהליך מקצועי ומושכל של פתיחת החברה באחת ממדינות האירופה. חברת אי.אר.בי מתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי ובהליכי פתיחה של חברות בחו”ל וליווי יזמים וחברות סטארט-אפ בפעילויות עסקיות שונות באירופה ובמדינות אחרות בעולם.

הקמת חברה באירופה

אירופה על קצה המזלג

אירופה משתרעת על כ-10,180,000 קמ”ר, והיא היבשת השישית בגודלה בעולם. זאת אחת היבשות המאוכלסות בעולם והיא נחשבת לערש התרבות ולמרכז אומנות, לצד חממה עסקית גם עבור הרבה יזמים ועסקים ישראלים, מה שהופך אותה ליעד פופולרי ואטרקטיבי בקרב היזמים הישראלים.

כמה עובדות חשובות על פתיחת חברה באירופה:

  • ניתן להקים חברה באירופה גם מהארץ. חברת אי.אר.בי מתמחה במתן שירות זה ותלווה אותך בפתיחת החברה בחו”ל מבלי שתצטרך לנסוע לשם.
  • פתיחת חברה באירופה מחייבת תשלומי מס גם בישראל ולא רק במדינה בה מקימים את החברה. בין רוב מדינות אירופה קיימת אמנת מס למניעת כפל מס, ועדיין מיסוי בינלאומי, הוא פקטור חשוב בעת בחירת מדינת יעד באירופה לצורך פתיחת החברה.
  • בתחומי שיפוט מסויימים ניתן ליהנות מתשלומי מס מופחתים ואף ממיסוי אפסי על חלק מסוגי ההכנסות של החברה.
  • עסקים אשר מעוניינים להקים חברה באזור הפלמי בבלגיה, יקבלו תמריצים להקמת העסק.
  • מי שמעוניין בפתיחת עסק קטן באירופה צריך להיות בעל אשרת עבודה או אזרחות של האיחוד האירופי.
  • מי שמעוניין להקים חברה באירופה עם פעילות בנקאית ענפה ומחזור מכירות גדול, מומלץ להקים את החברה על שמו.
  • יש שווקים אירופיים שלא ניתן לפעול בהם ללא חברה רשמית באותה המדינה.
  • לעיתים עדיף ליצור לחברה שלכם מיתוג חדש וניתוק המותג מישראל, ורק אז להיכנס לשווקי אירופה. לפעמים פעילות זו מקלה על חדירה לשווקי יעד באירופה.
  • הקמת חברה באירופה מאפשרת לקבל הטבות או מענקים שונים מהאיחוד האירופי או מוסדות שונים באירופה.

איפה כדאי לפתוח חברה באירופה?

אירופה נחשבת לאחת המדינות המורכבות מבחינה כלכלית, תרבותית וצרכנית, ולכן לפני פתיחת חברה באירופה חשוב לסקור היטב היבטים שונים ולקבל ייעוץ וליווי מקצועי בהליך זה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי יש הבדל בין הקמת חברה במדינה באיחוד האירופי לעומת הקמת חברה במדינה שאינה חברה באיחוד.

בחירת מדינה לצורך הקמת החברה בה, היא החלטה חשובה וגורלית להצלחה ולשגשוג העסק שלכם. לבחירה זו השפעה משמעותית על מיסוי החברה, תנאים משפטיים לפתיחה ותפעול החברה, רגולציות, התנהלות פיננסית והתנהלות מול גופים בנקאיים וממשלתיים שונים.

מהן המדינות הפופולריות באירופה להקמת החברה?

היעדים הפופולריים והאטרקטיבים לפתיחת חברות באירופה כוללים קפריסין, פולין, הונגריה, מלטה, הולנד וגם יעדים מחוץ לאיחוד האירופי כמו אנגליה, שוויץ והאי מאן. כמובן ניתן לפתוח חברה בכל מדינה באירופה, תחת עמידה בדרישות הספציפיות.

הקמת חברה בקפריסין

שיעורי מס החברות בקפריסין מבין הנמוכים בעולם ומגיעים לכ- 10%. לצורך הקמת חברה בקפריסין תדרשו מינוי של נציג מקומי, כתובת קפריסאית והגשת דוחות שנתיים לרשויות. לקפריסין אמנות מס עם מדינות שונות בעולם אשר מפחיתות (ולעיתים אף מבטלות) משמעותית את שיעורי ניכוי המס במקור על דיבידנדים, ריביות ותמלוגים המשולמים ממדינות אלו ומונעות כפל מס.

הקמת חברה בקפריסין

הקמת חברה בפולין

רפובליקת פולין גובלת במערבה בגרמניה וצ’כיה, בדרומה בסלובקיה וממזרח באוקראינה, בלארוס, וליטא והיא נחשבת כבעלת פוטנציאל צמיחה רב עם הזדמנויות למסחר ולהשקעות. פתיחת חברה בפולין יוצרת הזדמנות לחדירה לשוק האירופאי.

הקמת חברה בפולין

הקמת חברה בהונגריה

הונגריה נמצאת במרכז אירופה עם כלכלה מקומית מתפתחת וצומחת.

הקמת חברה בהונגריה

הקמת חברה במלטה

שיטת המיסוי המיוחדת של מלטה מהווה יתרון תחרותי ליזמים ולמשקיעים ישראלים. כך למשל, שיעור מס החברות הרשמי במלטה הוא 35%, אך שיעור מס החברות האפקטיבי הוא 5%. כמו כן, במלטה קיימות הטבות מס לסקטורים מסויימים.

הקמת חברה במלטה

הקמת חברה בהולנד

הולדת שבצפון מערב אירופה עם כלכלה מתקדמת ומפותחת מאוד. היא נחשבת למדינה פופולארית בקרב יזמים ומשקיעים ישראלים והיא מציעה שלל אפשרויות השקעה בתיירות, תקשורת, מחסר, חקלאות ועוד. הולנד חתומה על למעלה מ- 70 אמנות מס מה שמאפשר לא לשלם כפל מס לישראלים שמעוניינים לפתוח חברה בהולנד.

הקמת חברה בהולנד

הקמת חברה באנגליה

אנגליה מצויה ביבשת אירופה, ונחשבת למרכז עולמי כלכלי במשך שנים רבות. ישראלים רבים בוחרים להקים את החברה בעיר הבירה לונדון. כלכלה בריטית נחשבת ליציבה מאוד עם מס חברות שנע בין 21% ל- 28%.

הקמת חברה באנגליה

הקמת חברה בשוויץ

שוויץ ממוקמת במערב אירופה, זוהי רפובליקה פדרלית הכוללת 26 מחוזות. עם כלכלת שוק יציבה ומשגשגת, שוויץ נחשבת ליעד אטרקטיבי עבור הרבה יזמים ומשקיעים ישראלים.

הקמת חברה בשוויץ

הקמת חברה באי מאן

האי מאן ממוקם בלב האיים הבריטיים שבים האירי. ניתן להקים חברת אופשור באיי מאן שתהנה מפטור מלא ממס. באי מאן מונהג מס חברות בשיעור של 0% עבור כל סוגי ההכנסות למעט רווחי הבנקים.

תהליך פתיחת חברה באירופה: דברים שחשוב לדעת

הקמת חברה באירופה יכולה להיות החלטה מכרעת ואחת ההחלטות העסקיות החכמות והמשתלמות שתעשו. אך חשוב לעשות זאת נכון, כבר בתחילת התהליך, ולא פחות חשוב להצלחת העסק- זה לקבל ליווי מחברה שמתמחה בכל ההיבטים של פתיחת חברות באירופה.

בשלב הראשון חשוב שתחליטו באיזו מדינה באירופה הנכם מעוניינים להקים את החברה שלכם. להחלטה זו משמעותיות קריטיות בהיבטי המיסוי והרגולציות. חברה מקצועית שמתמחה בפתיחת חברות באירופה, תוכל להציג בפניכם יתרונות לצד חסרונות בפתיחת חברה במדינת יעד בה הנכם שוקלים להקים חברה. יעדים אירופיים פופולאריים להקמת חברות offshore מונים את קפריסין, מלטה, הולנד ועוד. בכל אחת מהמדינות שיעור מס חברות שונה, דרישות ספציפיות להקמת החברה, היבטים משפטיים קונקרטיים, ולכן ליווי מקצועי הוא לאורך כל הליך פתיחת החברה באירופה הכרחי וחשוב.

לרוב, נדרשת פתיחה של חשבון בנק במדינה בה החלטתם לפתוח את החברה שלכם. נוכל לסייע לכם בפתיחת חשבון בנק ובליווי אישי בהליך הקמת החברה עצמה.

חשוב להתייחס גם לעובדה כי דרישות רגולטוריות עשויות להשתנות ממדינה למדינה. למשל, ישנן מדינות עם דרישה להון התחלתי מוכח, דרישות רגולטוריות מבעלי המניות הרשומים של החברה, ישנן מדינות שמחייבות שיהיו דירקטורים רשומים בחברה, שיעורי מס על חברות זרות ועוד. מדובר בקריטריונים חשובים ואין להקל ראש בעת קבלת החלטה על מדינת יעד לפתיחת חברה.

לאחר הקמת חברה באירופה, ניתן לקבל מספר VAT (מע”מ), למתג את עצמכם כחברה אירופאית, ליהנות מהטבות מס ואפילו לקבל מענקים והטבות שונות ממוסדות רשמיים של המדינה או של האיחוד האירופי.

למה לבחור בחברת ERB לפתיחת חברה באירופה?

פתיחת חברה באירופה מצריכה הגדרת דירקטורים בחברה, העברת מסמכים רשמיים של הבעלים של החברה ומסמכי התאגדות שונים. כמו כן, לרוב נדרשת פתיחת חשבון בנק במדינה בה מקימים את החברה, הגשת דוחות, ולעיתים תהליך בירוקרטי יכול להיות סבוך ומאתגר. חברת אי.אר.בי מתמחה בפתיחת חברות בחו”ל ובאירופה בפרט. צוות המומחים שלנו יתאים את השירותים לצרכים האישיים שלכם ויציע לכם שירות כולל:

זקוקים למידע נוסף בנושא פתיחת חברה באירופה? חברת אי.אר.בי מתמחה בתחום ומונה אנשי מקצועי מהשורה הראשונה אשר יעניקו לכם שירות מקצועי, מותאם בדיוק לצרכים שלכם ודיסקרטי.
פנו למומחים שלנו לקבלת ייעוץ.

לייעוץ השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם: